Psychoterapeuta, psycholog Nowy Sącz – Agnieszka Ruchała-Bochenek

Psychoterapeuta, psycholog Nowy Sącz Agnieszka Ruchała-Bochenek

Jestem psychologiem i psychoterapeutą.

Absolwentką Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego o specjalizacji: psychologia kliniczna, osobowości, zdrowia i psychoterapia.

Ukończyłam Podyplomowy Kurs Psychoterapii (4,5-letni) atestowany przez Sekcję Naukową Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Ponadto szkoliłam się w zakresie psychoterapii w Polskim Instytucie Psychoterapii Krótkoterminowej w Krakowie oraz w Polskim Instytucie Ericksonowskim w Łodzi.

Ukończyłam także podyplomowe studia z Psychologii transportu i bezpieczeństwa ruchu drogowego w ITS w Warszawie.

Ponadto szkoliłam się: w Polskim Instytucie Coachingu Prowokatywnego, Ośrodku Terapii i Rozwoju w Świdniku– Arteterapia oraz Instytucie Ekspertyz Sądowych im. Prof. dr Jana Sehna w Krakowie.

Odbyłam szkolenie Polskiego Towarzystwa Psychologicznego dla psychologów badających osoby posługujące się bronią.

Doświadczenie zawodowe zdobywałam min. w szpitalu im. dr J. Babińskiego w Krakowie; prowadząc warsztaty integracyjno-terapeutyczne dla młodzieży w Ośrodku w Brwinowie pod Warszawą, a także „Warsztaty wspomagające rozwój dzieci” w Poradni Psychologicznej „Neuro-Psycho-Centrum” w Lublinie. Pracując w Stowarzyszeniu „STOPIL” w Nowym Sączu prowadziłam treningi interpersonalne dla osób dorosłych, a także pracowałam z osobami chorymi psychicznie w DPS w Nowym Sączu.

Od 2005 roku prowadzę prywatny gabinet psychologiczno-psychoterapeutyczny (Centrum Terapii i Rozwoju w Nowym Sączu) – zajmuję się poradnictwem psychologicznym, diagnozą i psychoterapią indywidualną osób dorosłych, młodzieży i dzieci, a także par oraz rodzin. Prowadzę treningi i warsztaty psychologiczne oraz szkolenia dla firm i instytucji.

Zajmuję się również psychologicznymi badaniami na broń, badaniami kierowców i innych grup zawodowych.

Współpracuję z instytucjami na terenie województwa małopolskiego w zakresie Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie.